TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Bigoos » 03-02-11, 12:15

Bo mimo wszystko , w nas Europejczykach tkwi ziarenko Amerykańskiego snu, który,jak wiadomo pryska.

Czyż to nie jest wspaniałe, jak pisał Hiob, wymiana CAŁEJ lampy zajmuje 5 minutek, kupujesz sobie frykaśną lampkę w truckstopie i sam montujesz, a nie to co obecnie u nas. Serwis, 3h :P
Rozumiem, że tyczy się to już klasyków, ale to i tak wspaniała sprawa :)
Forumowicze, jaka jest faktyczna różnica między Volvo Hioba, a tym Volvo VT 830 " http://picturepush.com/public/4948852 " middle roof ( chyba tak na to się mówi). Chodzi mi, czy jest faktycznie dużo niższy w środku, czy to tylko optyka??
He taught me how to watch, to fight and pray

Jarekk
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 29-11-10, 18:09
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Jarekk » 03-02-11, 22:01

Fajny i ciekawy system zabezpieczenia otwierania naczepy 8-) wygląda solidnie,czy ta kłodka ma jakieś zabezpieczenie,osłonkę przed błotem itp.,itd? http://www3.picturepush.com/photo/a/494 ... C01435.jpg
Spośród wszystkich otaczających nas form życia żadna,poza psem , nie zawarła z nami przymierza

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: prot » 04-02-11, 14:06

Bigoos pisze:Forumowicze, jaka jest faktyczna różnica między Volvo Hioba, a tym Volvo VT 830 " http://picturepush.com/public/4948852 " middle roof ( chyba tak na to się mówi). Chodzi mi, czy jest faktycznie dużo niższy w środku, czy to tylko optyka??
Niestety to nie tylko optyka.
Kierowcy w VT830, a także VN730 (oba mają taki sam sleeper ze "średnim" dachem) mają bliżej do sufitu niż hiob :mrgreen:

Mimo tego i tak w VT830/VN730 jest wystarczająco wysoko (6 stóp i 4 cale tj. ponad 1.93m) aby stanąć w pozycji wyprostowanej między fotelami. Tył sleepera ma już wysokość 86" (218 cm), natomiast w VT780 (takim jakie ma hiob) na tyle sleepera mamy aż o dwie stopy (61cm) więcej przestrzeni nad głową.

Poza dachem sleepery w/w modelach są identyczne pod względem wymiarów (77"/196cm długości na 95"/241cm szerokości).
Ostatnio zmieniony 04-02-11, 14:08 przez prot, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamil
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Kamil » 07-02-11, 23:42

Anaheim pisze:Szczerze mowiac, w USA sa ludzie wiekszosci, ktorzy mozna powiedziec sa szczesliwi, nie widza problemow w [ocenzurowano]. To lubie w tym kraju... Unia sie czepia wszystkiego.. Wszystko musi byc idealne, taka juz w ogole byla Europa i zawsze bedzie..
Dobrze rozumiem że nie wyłączanie świateł drogowych przy mijaniu, albo jazdę w słoneczny dzień przy idealnej widoczności z włączanymi przeciwmgielnymi nazywasz "pierdołami"? Toć to za to powinni karać zmuszeniem do załatania jednej dziury w drodze!
Swoją drogą, jak już o dziurach mówimy. Cała Polska narzeka jakie to polskie drogi dziurawe. A powiem Wam że jak po kraju jeżdżę, gorszych dróg niż w okolicach Wałbrzycha i Ząbkowic Śląskich (i generalnie sporej części Dolnego Śląska), nie widziałem.

wasyl
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 10-05-10, 17:46
Lokalizacja: PL

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: wasyl » 08-02-11, 15:24

Przyjedź do Włocławka to zobaczysz jedną wielką dziure. Przejeżdżam tam co dziennie i uwierz mi jest tragedia. Lokalne władze żeby uniknąć płacenia odszkodowań za uszkodzenia auta postawiły prawie na całym przelocie ograniczenie prędkości do 30 km/h i tabliczkę 'UWAGA WYBOJE' :shock:

premier
Przyjaciel forum
Posty: 58
Rejestracja: 24-10-07, 22:34
Lokalizacja: POLSKA,TYCHY

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: premier » 10-02-11, 00:34

hiob pisze:Ja jeszcze pamiętam starą, poniemiecką autostradę pod Wrocławiem, która charakteryzowała się tym, że składała się z powybijanych płyt betonowych i jadąc cały czas było słychać i czuć tu-tu, tu-tu, tu-tu.
Ta autostrada nie tylko pod wroclawiem byla, a jechalo sie ta "patatajka" albo lepsza nazwa "Hitlerstrasse" z Gliwic do samego Berlina do poczatku tego wieku, tak samo byla taka sama droga z Berlina do Szczecina ( chyba jeszcze jest kawaalek nie zrobionej, dawno nie jechalem tamtedy, ale z dwa lata temu jak jechalem tamtedy to jeszcze byla)

Tak samo zachowal sie sie 70cio kilometrowy odcinek tej starej autostrady z Olszyny do Krzywej w kier. Wroclawia, oznaczonej jako A18, i jest to zapewne majstersztyk budowlany, gdyz ta nawiezchnia jest eksploatowana przez 70lat albo i wiecej bez zadnego generalnego remontu,nie liczac wlewania smoly w szpary.

Po wjezdzie do kraju godnie prezentuje nasz wizerunek w oczach obcokrajowcow, wielu kierowcow klnie na te droge jak i na G.D.D.K.i A., ale ja mam sentyment do tego kawalka drogi, gdyz jezdzilem stara droga jeszcze w latach 90tych i mozna smialo powiedziec ze jest to najdluzsze muzeum w Europie, jak i najdluzszy cmentarz, gdyz budowali ja jency wojenni.
http://www.youtube.com/watch?v=qqbEoMjmBvw
http://www.youtube.com/watch?v=qz95D2pE50o
"A DROGA DŁUGA JEST, NIE WIADOMO CZY MA KRES"

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-02-11, 01:57

Ale tu się rozpętały dyskusje. :-D Nie wiem, czy zdążę się włączyć. Na razie fotki z ostatniej trasy, powrót do domy z Seattle. Polska parafia w Tacoma, dwa klasyczne Freightlinery, stary i nowy i spalona doszczętnie ciężarówka na poboczu.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-02-11, 02:07

Jedziemy dalej, pierwszy etap podróży z Waszyngtonu do Utah. Tutaj pewnie okolice Idaho.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-02-11, 06:31

Utah i Wyoming. Ślady na asfalcie to roztwór soli prewencyjnie rozlanej przed spodziewanymi opadami śniegu/marznącej mżawki. Towar załadowany, wieziemy kartony z mlekiem do banku żywnościowego na Florydzie. Żółty KW chyba zgubił koło. Poza tym jakieś gabaryty i piękne okolice Green River, Wy


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-02-11, 06:46

Jarekk pisze:Fajny i ciekawy system zabezpieczenia otwierania naczepy 8-) wygląda solidnie,czy ta kłodka ma jakieś zabezpieczenie,osłonkę przed błotem itp.,itd? http://www3.picturepush.com/photo/a/494 ... C01435.jpg
Nie, ale to jest kłódka fińskiej firmy Abloy, która produkuje chyba najlepsze kłódki na świecie. Miałem taką pracując w US Xpress przez kilka lat i nigdy nie miałem problemu z jej otworzeniem. Niezależnie od tego jakie były mrozy, czy ulewy.

Kolejna porcja zdjęć. Zima nie popuszcza i co chwilę zaskakuje zmieniającymi się warunkami na drodze. Poza tym to, co zwykle. Gabaryty, duże sypialnie, podwójne zestawy i widoczki z trasy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-02-11, 07:29

Volvo VT 880, duże sypialnie, jakaś ciekawa wojskowa ciężarówka, droga z "klamrami" i... I na szóstym zdjęciu od końca radiowóz z czymś na bagażniku, co nie mam pojęcia czym jest. A następna fotka nie dla tych o wrażliwym sercu. I to nie ja jestem tym potwornym mordercą, zdjęcie zrobiłem na parkingu w Nebraska, koło Wal-Martu. I powiedziałem tamtemu kierowcy, co o nim myślę. Morderca niewinnych ptaszków. ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-02-11, 08:33

Okazały budynek loży masońskiej w jakimś miasteczku na Florydzie, po pierwszym rozładunku zostało nam tylko siedem palet, dwa billboardy, jeden namawia do modlitwy, drugi przypomina, że aborcja zabija, dwa cabovery, Freightliner FLB i Peterbilt 362, dom na kołach na bazie autobusu Prevost i inny duży kamper, z motocyklem, pickupem i wózkiem golfowym. Wszystko da się ładnie pozawieczać i podoczepiać i w drogę! :-D Poza tym krokodylko z Florydy trzepiące jakiegoś "kontenerowca" i ładnie stuningowany Pete 379.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-02-11, 08:55

Ostatnia porcja fotek. Ładunek bawełny z południowej Georgii do Północnej Karoliny. Bawełna wygląda dokładnie tak, jak wata. Prawdę mówiąc wata to jest po prostu oczyszczona bawełna, chyba, że to wata "plastikowa". Ktoś zasadził sosnowy las, ale ten spłoną, zanim zdążył wyrosnąć. Dziwnie wyglądają te suche sosenki. Wojskowy Steyr, choć u nas to się nazywa Stewart & Stevenson i VW ogórek. Koniec trasy, jesteśmy w domku. Jutro następna, wracamy do Waszyngtonu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Bibuła
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 21-10-10, 20:26
Lokalizacja: RZESZÓW

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Bibuła » 13-02-11, 12:00

Zdjęcia fajne a co do sosenek to wyglądają jakby był potraktowane jakimś środkiem chemicznym na chwasty.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Anaheim » 13-02-11, 15:13

No raczej te drzewka nie wygladaja na przypalone :(

ODPOWIEDZ