Apokalipsa// Koniec świata 2012

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Mały
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 01-08-09, 21:20
Lokalizacja: Koziegłówki

Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Mały » 06-08-09, 23:53

Witaj Hiob:)

Mam takie pytanie odnośnie końca świata w 2012 roku co o tym sadzisz ty a biblia czy to ma jakiś sens z tego co czytałem i oglądałem filmy to sprawia to złudzenie prawdziwej apokalipsy:( Czy to jest możliwe czy to tylko wymysł naukowców o tym iż ma się stać przebiegunowienie czy jakoś tak co o tym sądzić?? Czy mam się martwić że nie dożyje do życia kierowcy??

Czekam na twoją odpowiedz a także innych użytkowników:)

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: KubaCh » 06-08-09, 23:59

Biblia z tego co kojarzę nie mówi nic o roku 2012 - a nawet jeśli mówi to w sposób superzakamuflowany. Co do filmów i artykułów w gazetach - w swoim życiu przeżyłem już kilka zapowiadanych końców świata (a mam dopiero 33 lata) i póki co żaden nie doszedł do skutku.

Więc bym się specjalnie nie przejmował, tym bardziej, że z tego co pamiętam, to i tak "nie znamy dnia ani godziny".

Mały
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 01-08-09, 21:20
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Mały » 07-08-09, 00:06

z tego co słyszałem ale tylko słyszałem to biblia kończy się bodajże 21 grudnia 2012 roku według kalendarza Majów wtedy to ma się skończyć życie na ziemi:( Nawet według naukowców świat się zmienia tzn klimat . Obserwując warunki pogodowe 5-6 lat temu nie było takich warunków jak dziś są ogromne burze gradobicie pioruny a także powodzie których nie było tak często jak w dziś

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Anaheim » 07-08-09, 10:33

Cos sie stanie ale napewno konca swiata nie bedzie bo to nie mozliwe ;)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: KubaCh » 07-08-09, 11:06

Data 21.12.2012 wygląda ładnie - ale nie znalazłem jej w Biblii (podobnie jak innych dat nam współczesnych) - podejrzewam, że po prostu ktoś po raz kolejny chce zarobić wywołując sensację.

Co do zmian klimatycznych - mają miejsce i nie ma się temu co dziwić, bo ich przyczyny są dobrze określone. W skrócie - jak się chce w ciągu 150 lat spalić wszystkie paliwa kopalne na ziemi, które tworzyły się przez dobrych kilkaset milionów lat, to się to może na klimacie odbić. I pewnie się odbije bardziej niż dotychczas - ale końca świata bym się z tego tytułu nie spodziewał.

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Zbyszek Michał » 07-08-09, 11:48

W Piśmie nigdzie nie natknąłem się na takie datowanie
Dla osób wierzących koniec świata jest pewnikiem, choć nie wiemy kiedy nastąpi (paru innych rzeczy też nie wiemy)
KubaCh pisze:bo ich przyczyny są dobrze określone
z tego co wiem przyczyny te nie są nawet jako tako znane. W różnych modelach ocieplenia cały czas brakuje zbilansowania pochodzenia gazów cieplarnianych. Dość prawdopodobne jest naturalne pochodzenie tego zjawiska. Wiązanie go z działalnością człowieka jest prawdopodobne, ale w żaden naukowy sposób nie jest udowodnione. Przekształcone zostało w spór ideologiczny. Raczej ma to służyć jako straszak ekologiczny, a jest to tylko hipoteza i aż hipoteza. Należy dbać o środowisko, ale manipulacja sprowadzi tą inicjatywę na manowce
Jezu ufam Tobie!

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Anaheim » 07-08-09, 14:24

Zbyszek Michał pisze: W różnych modelach ocieplenia cały czas brakuje zbilansowania pochodzenia gazów cieplarnianych.
Nalezy takze dodac do tego wszystkiego zwiekszenie sie aktywnosci slonca :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: hiob » 08-08-09, 04:08

Cóż, pozwólcie że i ja dodam swoje trzy grosze. Co do końca świata w roku 2012, to jest na to dokładnie taka sama szansa, jak na koniec świata dziś o północy. Tylko Bóg wie kiedy to nastąpi i kalendarz Majów nie ma tu nic do rzeczy. Choć ja uważam, że koniec świata jest "blisko", to to moje "blisko" może oznaczać jeszcze, powiedzmy, tysiąc lat. Ja w każdym razie wiem jedno. Koniec "mojego świata", albo początek tego prawdziwego, na który czekam, nastąpi nie później niż za 50 lat. A najprawdopodobniej o połowę szybciej niż ta data. Może nawet znacznie szybciej, powiedzmy... w 2012. ;-) Ja zatem jestem gotowy...

Co do niezwykłych zjawisk atmosferycznych i globalnego ocieplenia, to wystarczy poczytać Trylogię, by wiedzieć, że dziwne zjawiska meteorologiczne są stare jak świat. Ja pamiętam takie zimy, że w Krakowie chodziło się w tunelach śniegowych i pamiętam takie, że nie spadł jeden płatek śniegu. Całe zamieszanie związane z tak zwanym "globalnym ociepleniem" jest znacznie bardziej umotywowane politycznie, niż naukowo.

Ja w każdym razie nie wierzę, że człowiek ma jakikolwiek wpływ na te zmiany i choćbyśmy dziś wrócili do jaskiń i weszli na drzewa, to i tak sam proces przebiegałby dokładnie tak samo. Klimat od początku istnienia naszej planety zmienia się okresowo i jest niezwykłą pychą człowieka twierdzenie, że to on jest powodem, czy przyczyną takich zmian. To jest oczywiście tylko moja opinia, a nie jakieś naukowe, czy tym bardziej religijne stwierdzenie.

Na koniec dodam tylko, że dbanie o naszą planetę, środowisko, a także nasze ciała, zwierzęta nam powierzone itd. jest naszym obowiązkiem. To, co się działo w Europie gdy ja byłem młody, jak np. samozapalanie się rzek, czy to, że w wodach Renu można było wywołać filmy, tak wielkie było tam stężenie chemikaliów, albo to, że w Krakowie wszyscy mieli zmatowione szyby w samochodach i chore kręgosłupy, bo nam tak Skawina fluorowała atmosferę, to są rzeczy niemalże wołające o pomstę do nieba. Mój problem zaczyna się tam, gdzie np. samochody już są tak czyste, że powietrze wpadające do filtra powietrza jest brudniejsze od tego wychodzącego z rury wydechowej, a kolejne rzesze zielonych i czerwonych polityków pracują dzień i noc nad tym jak zmniejszyć normy o kolejne 90%, de facto zabijając przemysł motoryzacyjny i podrażając znacznie koszty produkcji samochodów.

Co więcej i tak niczego nie osiągają, bo samochody przez te wszystkie regulacje są cięższe, bardziej pracochłonne i energochłonne, szkodliwsze dla środowiska w produkcji i w utylizacji, a nowe technologie hybrydowe, czy inne stwarzają kolejne problemy. Ale politycy mają zajęcie, protestanci też i świat się jakoś kręci. Przynajmniej do 2012 roku. :lol:
Ostatnio zmieniony 08-08-09, 04:13 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: KubaCh » 16-08-09, 14:20

Krótkie wyjaśnienie - dyskusję o globalnym ociepleniu przeniosłem do osobnego tematu.

Mały
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 01-08-09, 21:20
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Mały » 16-08-09, 23:14

No dziękuje za te wyczerpujące wypowiedzi:) Ale nadal nie wiem co sadzić o tym końcu świata czy to prawda czy fałsz może to i wymysł naukowców albo kogoś tam innego ale nadal sądzę że ten świat szybko się skończy i tyle:)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Jaruno » 16-08-09, 23:22

Gdyby swiat mial sie szybko skonczyc to ludzie brali by kredyty i szaleli w las vegas,wiec nie musza splacac bo i tak swiat ulegnie zagladzie..., nie masz co o tym myslec ze tak sie stanie :D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: hiob » 17-08-09, 06:29

Mały, jak ciągle nie wiesz, to Ci jeszcze raz odpowiem, już w bardzo prosty sposób: Tylko Bóg wie, kiedy będzie koniec świata. Może dzisiaj, może za sto lat, a może za sto milionów. Nikt z nas tego nie wie. I na pewno rok 2012 nie jest tu w żaden sposób uprzywilejowany.

Ludzie przewidywali już wielokrotnie kiedy na 100% nastąpi koniec świata. Mieli doskonałe argumenty. Do tego stopnia, że wielu z nich sprzedawało za bezcen cały dobytek swego życia. I co? I pstro. Wszystkie te daty przyszły i minęły i tak samo będzie z rokiem 2012.

Nie przejmuj się więc tym, co jacyś lunatycy wymyślają, ale planuj swoje życie na długie lata, nie zapominając o tym, by jednak zawsze być gotowym. Nie dlatego, że może rzeczywiście coś się stać w 2012, ale dlatego, że nigdy nie wiemy kiedy nas Pan do siebie powoła. Zatem planuj swe zcie tak, jakby miało się ono nigdy nie skończyć, a równocześnie bądź gotowy, jakby miało się skończyć dzisiejszej nocy. Wtedy na pewno będziesz szczęśliwy. W tym i w przyszłym życiu.

Pozdrawiam. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Anaheim » 18-08-09, 10:02

Luuudzie , nie bedzie zadnego konca swiata :D Jak juz to moze koniec ludzkosci bo sami sie wybijemy xD

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: Endriunh2 » 18-08-09, 22:46

Napewno w 2012 roku cos sie stanie ale to nie oznacza ze ludzkosc wyginie ja z mojej osoby to sie troche boje bo jestem w mlodym wieku co malo przezylem a bardziej jest prawdopodobniejsze niz te ze papieza wybiora za murzyna lub jak umrze Jan Pawel 2 .Mowia o przebiegunowaniu Ziemi bo o tym sloncu co 12 lat to nie sadze ale o tym pierwszym przypadku udowodniono cyklicznie ze sie dzieje co iles milionow lat ale niewiadomo ile ten proces moze trwac 3 dni lub 100 lat wiec mozliwe ze wiele lat zycia jeszcze przedemna .

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Apokalipsa// Koniec świata 2012

Post autor: KubaCh » 18-08-09, 23:20

endriunh2 pisze:Napewno w 2012 roku cos sie stanie
Pewnie, że się stanie - otworzą autostradę do Warszawy i odbędą się w Polsce mistrzostwa europy w piłce nożnej. Poza tym w 2012 pewnie będziemy też mieli jakieś wybory, a na świecie pewnie ze 3 katastrofy.

Ja pamiętam różnych mądrali, co to zapowiadali, że w 2000 roku się straszne rzeczy będą działy (data okrągła, więc lepiej w pamięć zapada) i póki co nic. Więc moim zdaniem wszystkie te teorie się do jednego nadają. Ale pewnie żeby w to uwierzyć to trzeba kilka takich "końców świata" najpierw przeżyć - potem się człowiek uodparnia.

ODPOWIEDZ