Rower - pojazd napędzany siłą ludzkich mięśni

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Post autor: JJacek » 26-08-12, 21:30

Fajne masz te rowerki :-)

Anteas

Post autor: Anteas » 27-08-12, 22:09

Jak się rzekło a, to trzeba powiedzieć b. A więc skoro powiedziałem na shoutboxie a to teraz b napiszę :-)
A oto, moim mili Państwo, mój "czołg";
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak już to wcześniej mówiłem, nie jeżdżę ostatnio rowerem, bo w sumie to się do naprawy nadaje. Planowałem oddać go do naprawy, ale ze względu na spore nadzwyczajne wydatki jakie już poniosłem i jakie mnie jeszcze czekają, sprawa naprawy roweru została odłożona na greckie kalendy. Zwłaszcza że pogoda raczej nie zachęca do dalszych wycieczek. Mój stan zdrowia też niezbyt pozwala na jakieś dłuższe wypady (nie wspominam już o tym, że kondycja też nie ta co dawniej, no bo skoro tylko samochodem...). Zresztą też mi się ostatnio nie chce, a i czas na kilkugodzinny wypad też ciężko by było znaleźć.
No ale dość tego biadolenia :cry: , bo jeszcze "góra" ocenzuruje mi posta :-)
Ostatnio zmieniony 27-08-12, 22:11 przez Anteas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dan
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 23-02-12, 22:04
Lokalizacja: Polska/Śląsk
Kontakt:

Post autor: Dan » 28-08-12, 15:59

Dzięki za posty w temacie, ładnie się rozwija dzięki Wam :)
grzegorzw125 pisze:Resztę widać na zdjęciach. Trochę trudno taką masę rozpędzić ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego roweru i nie planuję w najbliższym czasie jakiejś zmiany, rower mało awaryjny, mnie taki wystarczy a poruszam się na nim prawie codziennie.
Wsiadam czasem na starą stalową damkę - która ma dużą bezwładność - po rozpędzeniu jedzie i jedzie bez kręcenia po całkiem płaskim terenie. Zamieszczę fotki damulki jak znajdę :)
Stare stalówki mają zalety. Mam małą ramę w Meridzie co daje mi większą zwrotność w mieście, może jakimś kosztem wygody ale nie przeszkadza mi to w miejskiej dżungli. Grube opony w sam raz na pokonywanie krawężników i ogólnie mało kiedy myję sprzęt-jest mniej atrakcyjny i nie wiem kto go by chciał prócz mnie ;-) . Nawet nie przypinam go, zawsze czekał na mnie po powrocie :mrgreen:
grzegorzw125 pisze:Obecnie poruszam się na tej maszynce
Fajny czerwony 'Skaut', moge się zwracać do Ciebie Grześku? :)
Wyobrażam go sobie jakby miał więcej osprzętu w kolorze rógów, 'Szejk style' 8-)
Co do niebieskiego podoba mi się i ta koncepcja, duży plus!
m4h7f pisze:Dan, grzegorzw125, Naprawdę fajne rowerki, mój sprzęt wrzucę, kiedy tylko zakupię oś :) Może nie jest to sprzęt z najwyższej półki ale jestem z niego dumny :)
Tak trzymaj :) Moja Merida już pod półką leży a mimo to jeździ ulicami miasta i jest ok
m4h7f pisze: Mój poprzedni to prawie najtańszy rower z Marketu (Active ;)
Rowery z marketu.. za tą cenę wolę kupić używkę i wiem, że byłbym bezpieczniejszy ;-)
Alex pisze:
Dan pisze:Chciałbym zacząć przygodę z rowerami poziomymi, większy komfort podróżowania. Może w przyszłości uda mi się zbudować taką maszynę
Widuję taki rower od czasu do czasu na sąsiednim osiedlu. Rzeczywiście wygląda na wygodny, jedzie się na nim w pozycji półleżącej jednak nie jestem przekonana czy taki rower jest bezpieczny. Po pierwsze taka pozycja nie sprzyja gotowości do szybkiej reakcji na nagłą zmianę warunków jazdy, poza tym może nie być widoczny dla kierowców samochodów. Kultura jazdy na naszych drogach pozostawia wiele do życzenia i kierowcy dwuśladów nie bardzo liczą się z tymi, którzy zostawiają tylko jeden ślad, a jeśli to byłby jeszcze tak "niski rowerzysta" to strach wyjeżdżać na ulicę....
Jest większa widoczność z takiego poziomka i nie tylko wygodnie bo są też mniejsze opory powietrza, wkładając tą samą siłę możemy szybciej jechać. Niestety z tym drugim masz racje, rowerzysta jest mniej widoczny i dobrze domontować chorągiewkę czy flagę na jakimś pręcie z włókna szklanego np. i najlepiej w jaskrawym kolorze. Mimo to właśnie jest taka kultura jaka jest heh, ale mnie to nie odstrasza :)

KTM zawsze z motocyklami mi się kojarzy=porządna marka
A jak z obsługą tych hamulców hydraulicznych? Nie było z nimi problemów?

Anteas Kiedyś rozmawiałem z sąsiadem i mówił że rower stoi odkąd się porusza autem. To chyba znak aby trzymać się dwóch kółek :mrgreen: ;-)
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. (1 Kor 6, 12)
Zapraszam na http://twitter.com/DanielSymeon

m4h7f
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 30-07-12, 10:17
Lokalizacja: Lbn

Post autor: m4h7f » 28-08-12, 17:07

No to ja teraz wrzucę swój sprzęt. Nic specjalnego, ale daje radę ;)

ObrazekObrazek

Musiałem go oprzeć o drzewo ponieważ nie ma stopki (odchudzony :) )
Ostatnio zmieniony 28-08-12, 17:08 przez m4h7f, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 28-08-12, 17:44

Dan pisze:Fajny czerwony 'Skaut', moge się zwracać do Ciebie Grześku?
tak możesz jakkolwiek tylko nie "grzesiu" bo będę gryzł :evil:
Dan pisze:Wyobrażam go sobie jakby miał więcej osprzętu w kolorze rógów, 'Szejk style'
Tak trochę dziwny dobór kolorów ale już się przyzwyczaiłem. :-)

m4h7f pisze:No to ja teraz wrzucę swój sprzęt. Nic specjalnego, ale daje radę ;)
m4h7f ( zawszę muszę po literce wpisywać ten nick bo nie mogę zapamiętać :-) )

Coraz fajniejsze te rowerki a ja takie złomka zaprezentowałem, oczywiście bez urazy dla niego :-)

Nie wiem czy ktoś słyszał o rowerach które mają koła 29 cali??
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

TIRcenter
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 24-11-10, 10:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: TIRcenter » 30-08-12, 21:38

Ja śmigam na prostym rowerze z ramą Kellys'a.
Rower kupiony w sieci sklepów Go-Sport za kwotę 600-700zł jakiś czas temu. Dojeżdżam nim do pracy i czasem wyskoczę za miasto.

Przy okazji nagrywam czasem co nieco: http://youtu.be/e1_Kqvs3NYs

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 31-08-12, 08:37

TIRcenter pisze:Przy okazji nagrywam czasem co nieco
fajnie że coś nagrywasz podczas jazdy ;-)

masz jedną subskrypcję więcej
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

m4h7f
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 30-07-12, 10:17
Lokalizacja: Lbn

Post autor: m4h7f » 31-08-12, 09:40

TIRcenter pisze:Przy okazji nagrywam czasem co nieco: http://youtu.be/e1_Kqvs3NYs
Fajnie, że nagrywasz, na pewno będę oglądał. A jakiej kamerki używasz?

Anteas

Post autor: Anteas » 31-08-12, 13:57

Dan pisze:Kiedyś rozmawiałem z sąsiadem i mówił że rower stoi odkąd się porusza autem. To chyba znak aby trzymać się dwóch kółek
Ja to się przesiadłem do samochodu z MPK, bo miałem długi i skomplikowany dojazd do pracy (aż dwie przesiadki, godzina z hakiem). A na rower trasa za daleka. Po prosu brakowało mi impulsu do intensywniejszej jazdy niż tylko godzinkę dziennie ze dwa, trzy lub cztery razy w tygodniu. Teraz z racji niesprawności roweru i to odpadło, a ostatnio to i zdrowie by nie pozwoliło na intensywniejszą jazdę rowerem.

TIRcenter
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 24-11-10, 10:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: TIRcenter » 01-09-12, 20:46

Używam taniego aparatu foto Benq C1450. Aparat zamontowany na uchwycie tuż nad przednim kołem. Montaż wykonany na szybko, w 3 minuty. Można by się pokusić o coś lepszego, np na kierownicy jednak brak na to czasu i pomysłu jak to zrobić.

Awatar użytkownika
Dan
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 23-02-12, 22:04
Lokalizacja: Polska/Śląsk
Kontakt:

Odpowiedzi i hybryda Giant Twist

Post autor: Dan » 02-09-12, 02:43

grzegorzw125 pisze:
Dan pisze:Fajny czerwony 'Skaut', moge się zwracać do Ciebie Grześku?
tak możesz jakkolwiek tylko nie "grzesiu" bo będę gryzł :evil:
Spokojnie Grześku, raczej bym aż tak nie zdrobnił :mrgreen:
grzegorzw125 pisze:
Dan pisze:Wyobrażam go sobie jakby miał więcej osprzętu w kolorze rógów, 'Szejk style'
Tak trochę dziwny dobór kolorów ale już się przyzwyczaiłem. :-)
Napisałem w sensie pozytywnym, że fajnie by wyglądał z innymi akcesoriami i częściami w tym kolorze :)
grzegorzw125 pisze: Nie wiem czy ktoś słyszał o rowerach które mają koła 29 cali??
Jasne, u nas w Polsce co raz więcej się o nich słyszy. To taki góral na kołach 28" z szerokimi kapciami. Nazwa 29er powstała o ile się nie mylę w celu odróżnienia od roweru crossowego, takiego jakiego posiadam.



Hybrydowy rower

Chciałbym się z wami podzielić wrażeniami ze spotkania I stopnia z hybrydą. Może dla niektórych to nie nowość i ktoś widział na żywo taki rodzaj roweru.
Nie tylko w branży motoryzacyjnej możemy się z tym słowem (hybryda) spotkać ale również w rowerowej.
Przedwczoraj będąc na Masie Krytycznej (więcej o takim wydarzeniu można dowiedzieć się na internecie-zachęcam bo być może w Twoim mieście odbywa się taki przejazd ) dzięki uprzejmości jednego z uczestników miałem możliwość przejechać się ciekawym hybrydowym rowerem. Był to Giant Twist, niestety fotografii swoich nie mam, posilę się fotkami z netu

Giant Twist

Rower posiada wspomaganie elektryczne, nie ma możliwości aby dodać "gazu" i pojechał sam, silnik działa tylko wtedy gdy kręcimy pedałami.

Z prawej strony kierownicy znajdziemy przełącznik do włączania zasilania.
Panel sterowania znajduje się również na kierownicy ale z lewej strony i wygląda mniej więcej tak:

Panel sterowania w Giant Twist

Akurat w modelu którym miałem możliwość pojeździć zamiast przycisku "mode" były strzałki góra-dół i dodatkowo przycisk włączania świateł.
Wiadomo, tryb sport daje nam maksymalne wspomaganie i po wrzuceniu najwyższego biegu przyznam fajnie ten system pracuje, można pewnie z łatwością podjechać pod górkę czy szybko rozpędzić się-czego spróbowałem.
Właściciel mówił, że jest możliwość podkręcenia sterownika aby dostarczyć większą moc do silnika co przypłaca się szybkim zużyciem energii zgromadzonej w aku i ścigać się ale przecież nie o to chodzi w takim rowerze (może ktoś uzna inaczej ;) ).
Jadąc z wyłączonym systemem akumulatory ładują się.
Jakieś obawy miałem jeśli chodzi o hamowanie, bo rower waży dosyć sporo ale udało się. Zamontowane są hamulce V-brake na mój gust za słabe lub źle wyreguulowane i nie oszczędzałbym tu i zakupił coś mocniejszego, można by nawet zastanowić się nad Vkami hydraulicznymi na przód jakie ma Alex w swoim KTM.

Uzupełniając specyfikacje
Rama aluminiowa
Przerzutka planetarna 7 biegowa
Rzadko spotykany amortyzator centralny (jak na fotce z 1 linku), zastanawia mnie jak jest zbudowany

Nowy kosztuje parę tys. zł a na używkę trzeba wyłożyć coś w granicach 2 tys. zł.

Wrażenie z jazdy dziwne i zarazem pozytywne. Kto wie może kiedyś taki elektryczny rumak pojawi się w mojej stajni, albo do tego czasu wejdzie nowsza technologia... :-)

Proszę nie bać się konstruktywnej krytyki pod moim adresem odnośnie pisanych tekstów, staram się pisać je poprawnie ;-)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 02-09-12, 02:47 przez Dan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. (1 Kor 6, 12)
Zapraszam na http://twitter.com/DanielSymeon

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 04-09-12, 16:17

Witaj.

Dan jedno pytanie, jaki zastosowano tam akumulator ? chodzi mi o pojemność jeśli pamiętasz i typ akumulatora.
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
Dan
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 23-02-12, 22:04
Lokalizacja: Polska/Śląsk
Kontakt:

Akumulator Giant Twist

Post autor: Dan » 04-09-12, 20:28

grzegorzw125 pisze:Witaj.

Dan jedno pytanie, jaki zastosowano tam akumulator ? chodzi mi o pojemność jeśli pamiętasz i typ akumulatora.
Może być i więcej pytań ;-)
Mówił mi rowerzysta ale pamięć mam dosyć słabą Grześku :oops:
Jedyne na tą chwilę mogę podać z internetu dane, że siedzi tam na seryjnym wyposażeniu 1x Li-Ion, 26 V
A na jakiejś stronie gdzie jest samo aku do kupna- 9Ah.
Jak spotkam tego Pana (najprawdopodobniej za ok. miesiąc w ost. piątek miesiąca kiedy jest Masa Krytyczna) i nie zapomnę to się dopytam, będę wiedział na 100% :)
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. (1 Kor 6, 12)
Zapraszam na http://twitter.com/DanielSymeon

Awatar użytkownika
grzegorzw125
Przyjaciel forum
Posty: 339
Rejestracja: 06-05-12, 21:03
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: grzegorzw125 » 04-09-12, 20:47

Zakochałem się w tym rowerze :roll: jedynym mankamentem jest cena :-/

Serio bardzo fajny rower, niegdyś czytałem o rowerach elektrycznych co nieco ale nie natknąłem się na taki rodzaj hybrydy, troszkę mały zasięg ale mimo wszystko jest super.

Jak nie którym wiadomo to swój rower już poskładałem po usterce do kupy, jeździ jako tako, można kontynuować wojaże po Radomiu.

p.s. Jakby na forum znalazł się jakiś sponsor to proszę o PW :mrgreen:
"Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzec może: Mam obrońcę Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga."

"talitha kum
mówię Ci chłopcze wstań
wcale nie umarłeś lecz śpisz
jeszcze życie wyjdzie Ci..."

Awatar użytkownika
Dan
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 23-02-12, 22:04
Lokalizacja: Polska/Śląsk
Kontakt:

Post autor: Dan » 05-09-12, 20:16

To nie to samo ale jeszcze jest inne wyjście - tańsze, kiedy ma się już bazę (rower) a to posiadasz
Są 2 opcje Grześku
1. Zestaw. Silnik 500W w piaście w obręczy z innymi częściami za ok. 900zł (bez aku)
2 Sam silnik np. 500W w obudowie i resztę musiałbyś załatwić we własnym zakresie czy wykonać z posiadanych gratów i wtedy końcowe koszty zależą od tego ile samemu wykonasz i ile posiadasz swoich części. Satysfakcja też większa bo zrobione samemu i fotorelacje czy filmik bym z chęcią obejrzał jeśli by taka powstała.

Do tego 3x aku żelowe 12V 12Ah, każdy po około 100-110zł jeśli ma być zasilanie na 36V
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. (1 Kor 6, 12)
Zapraszam na http://twitter.com/DanielSymeon

ODPOWIEDZ