Niezostane znanym vlogerem

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Niezostane znanym vlogerem

Post autor: MRC » 30-01-15, 12:19

:-x :-( :-/ Złość, smutek i niedowierzanie towarzyszą mi od wczoraj. Po nabyciu jak mi się na początku wydawało przepustki do chwały, kasy, popularności etc przyszedł czas na tzw. kaca zwanego brutalną rzeczywistością. Cóż takiego zrobiłem i co mi się nie udało, o tym poniżej.

Wczoraj za kwotę 35 € stałem się niemal drugim Spielbergiem, a to za sprawą wspaniałego sprzętu rejestrującego w jakości full HD. Piękna pokryta błyszczącym czarnym lakierem kamera sportowa chroniona wodoszczelnym opakowaniem wytrzymującym zanurzenie do 30m miała mnie przybliżyć do tego co osiągną Hiob. Oprócz kamery były jeszcze dwa uchwyty montażowe jeden na kask/hełm a drugi na profil rurowy np. kierownicę roweru. Tak skromne wyposażenie nie pozwoliło by mi kręcić filmów drogi, no ale przecież jeżdżąc rowerem czy chodząc z tzw. buta też mógłbym zarejestrować extra ciekawostki. Plany, marzenia, tysiące subskrybentów to wszystko było na wyciągnięcie ręki. Wszystko runęło w gruzach po zamontowaniu do slotu karty micro SD i włączeniu urządzenia. Jakość okazała się nie być filmową (teoretyczne full HD miałem przy formacie H.264, a zmieniając jakość na MJPG spadało mi z fulla na samo HD 720p 30 lub 60 klatek/sekundę) ale to mnie nie zraziło i nawet ta fioletowa poświata pojawiająca się przy słabym oświetleniu nie była przysłowiowym gwoździem do trumny. Moje marzenia uległy rozwianiu gdy urządzenie zaczęło się zawieszać powodując tym samym awarie kolejnych kart pamięci. Dzisiaj już nie mam tej swojej przepustki do sławy, chwały, pieniędzy i etc. Nie wiem ile czasu minie nim odnajdę tą jedyną oryginalną podróbkę lidera activ cam'sów za cenę nie wyższą niż 35-50 € i oferującą full hd z min. 30kl/s.
Pogrążony w głębokim bólu i rozpaczy
MRC
Ostatnio zmieniony 30-01-15, 12:27 przez MRC, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Post autor: Dominik » 30-01-15, 14:13

Nie strasz mnie, ja za 36 € zamówiłem sj4000, za 6 dni powinna być już w mych rękach.

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 30-01-15, 14:33

Saper82 pisze:Nie strasz mnie, ja za 36 € zamówiłem sj4000, za 6 dni powinna być już w mych rękach.
Podrzuć linka, może być na pw od kogo to bierzesz :D Podejrzewam że od ktoś z albiaby :D

W opisie widzę:
1.5" LCD panel waterproof wifi cam
Full HD 1080P 30 fps ,720P 60/30 fps
Compressed format of video H.264

Ciekawe czy zmiana H.264 na inny format (o ile takowy tam występuje) spowoduje niemożność nagrywania w 1080P ? Z tego co gdzieś wyczytałem to H.264 wcale rewelacyjny nie jest i w typowo sportowych kamerach się nie sprawdza.
Ostatnio zmieniony 30-01-15, 14:46 przez MRC, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Post autor: Dominik » 30-01-15, 14:51

http://www.amazon.co.uk/dp/B00JA0LQ2C/r ... TE_3p_dp_1

już doszła na adres w UK, teraz tylko czekam na transport z UK do Polski, znajomy leci to mi ją podrzuci.

bonaldo
Administrator
Posty: 48
Rejestracja: 29-04-14, 08:56
Lokalizacja: o/Krakowa

Post autor: bonaldo » 30-01-15, 15:48

MRC pisze: Złość, smutek i niedowierzanie towarzyszą mi od wczoraj.
Wiem, wiem nowe BMW było blisko-na wyciągnięcie ręki :mrgreen: GM jednak sławy nie przynosi :-)
MRC pisze:Pogrążony w głębokim bólu i rozpaczy
MRC
Złość, ból i rozpacz towarzyszą Ci od czasu sprzedaży wspaniałego samochodu jakim było Twoje BMW :mrgreen: dziś tylko nieco mocniej dały o sobie znać wychodząc z Ciebie na zewnątrz :-)
A co do kamerki i zdobycia sławy jako znany i lubiany vloger :?: to jak widać życie płata figle i pisze tak szybko nowe scenariusze że musisz zainwestować przynajmniej w trzy źródła zapisu obrazu aby Twój ukryty talent filmowca mógł zostać uwieczniony i posłany w Świat jako bestseler na YT :mrgreen:

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 30-01-15, 18:06

bonaldo pisze:Wiem, wiem nowe BMW było blisko-na wyciągnięcie ręki :mrgreen: GM jednak sławy nie przynosi :-)
GM to jest potencjał już mam plan na niego :)
Złość, ból i rozpacz towarzyszą Ci od czasu sprzedaży wspaniałego samochodu jakim było Twoje BMW :mrgreen: dziś tylko nieco mocniej dały o sobie znać wychodząc z Ciebie na zewnątrz :-)
A co do kamerki i zdobycia sławy jako znany i lubiany vloger :?: to jak widać życie płata figle i pisze tak szybko nowe scenariusze że musisz zainwestować przynajmniej w trzy źródła zapisu obrazu aby Twój ukryty talent filmowca mógł zostać uwieczniony i posłany w Świat jako bestseler na YT :mrgreen:
Dwa materiały do 2 tygodni pojawią się na kanale ;-)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Post autor: MRC » 30-01-15, 18:08

Saper82 pisze:http://www.amazon.co.uk/dp/B00JA0LQ2C/r ... TE_3p_dp_1

już doszła na adres w UK, teraz tylko czekam na transport z UK do Polski, znajomy leci to mi ją podrzuci.
dobre to to jest?, wygląda rzeczywiście jak tamta ale czy to ta sama kamerka ?

bochen
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 31-08-14, 12:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: bochen » 30-01-15, 19:34

http://allegro.pl/oryginalna-kamera-sjc ... 47547.html Saper i Mrc i Hiobie co o tym sądzicie warto czy nie . cena do jakości itd??

Dominik

Post autor: Dominik » 30-01-15, 20:43

bochenek, ja tyle wiem co na youtube widziałem właściwie.

sj4000 (nie sjcam) te za 200zł jakoś nie mają gorszego obrazu w mojej ocenie w porównaniu do sjcam, nawet bardziej mi się podoba z tego co na youtube widziałem. Hiob chyba ma sj4000 (nie sjcam) za ok 200zł i nagrania są OK, nie biorąc pod uwagę dźwięku.

ODPOWIEDZ