ECOSOC i aborcja jako prawo czlowieka.

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

ECOSOC i aborcja jako prawo czlowieka.

Post autor: hiob » 19-07-09, 21:13

Sprawa o której chcę napisać nie jest co prawda całkiem nowa, ale dopiero dziś się o niej dowiedziałem. Informował o tym portal "Fronda" <a href="http://www.fronda.pl/news/czytaj/aborcy ... wa_odparta">(Aborcyjna ofensywa odparta. Dzięki Polsce)</a> i napisał o tym <a href="http://fronda.pl/tomasz_terlikowski/blo ... elieton</a> pan Tomasz Terlikowski. Właśnie z <a href="http://fronda.pl/tomasz_terlikowski/blo ... zadu">jego felietonu</a> dowiedziałem się o tym sukcesie naszego rządu.

Nie jestem wielkim zwolennikiem PO, pana Tuska, czy pani Kopacz. Ale tak to już bywa w życiu, że to premier i ministrowie są odpowiedzialni za działalność swoich poddanych. I choć nie jestem do końca przekonany, czy wiedzieli oni o wszystkim, co się działo w Genewie na początku lipca, to odpowiedzialność za to (a zatem i zasługa) spada także na nich.

Całą sprawę zainicjowała administracja Obamy. Postanowili oni uznać aborcję za zwykły zabieg medyczny, a prawo do niej za podstawowe prawo człowieka. Gdyby Rada Gospodarcza i Społeczna Narodów Zjednoczonych (ECOSOC) uznała to za nową normę prawną, dawałoby to podstawy do wymuszenia legalizacji aborcji we wszystkich krajach ONZ i dawałoby podstawy Unii Europejskiej, by powołując się na ONZ wprowadzić takie same prawa obowiązujące swoich członków.

Inicjatywa wyszła od delegacji amerykańskiej i była ona bardzo mocno popierana przez takie kraje jak Szwecja, Finlandia, Norwegia, Holandia, Estonia i Francja. Sprzeciwiała się jej Malta i Irlandia. Ambasador Malty przy ONZ Victor Camilleri, wręcz oświadczył, że "Malta konsekwentnie odłącza się od - i uważa za nieważne - wszelkie stwierdzenia i decyzje, które używają odniesień do zdrowia seksualnego i praw reprodukcyjnych, bezpośrednio lub pośrednio, w celu zobowiązania do przyjęcia aborcji jako prawa, usługi czy towaru". Ale ani Malta, ani Irlandia nie miały żadnego wpływu na decyzję ONZ-u, bo dysponowały tylko głosem doradczym.

Decyzje w ECOSOC zapadają jednogłośnie. Sprzeciw choćby jednego z członków tej organizacji (którzy się zmieniają) powoduje to, że ich ustawy nie zostają zatwierdzone. Polska jest teraz jednym z członków ECOSOC i to właśnie od Polski zależało, czy ta ustawa przejdzie. Wyglądało bowiem na to, że żaden z innych członków Rady Gospodarczej i Społecznej Narodów Zjednoczonych nie ma żadnej ochoty sprzeciwiać się takiemu traktowaniu sprawy aborcji, jakie zaproponowali Amerykanie.

Fronda podaje: <blockquote style="color: rgb(153, 0, 0);">"Aborcja nie powinna być rozumiana jako metoda planowania rodziny - powiedział w swoim wystąpieniu podczas szczytu podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Adam Fronczak. - Polska chciałaby także podkreślić, że w naszym rozumieniu żadne nawiązanie do zdrowia i praw reprodukcyjnych nie stanowi wsparcia dla promocji aborcji na życzenie - stwierdził.
W efekcie, ECOSOC nie podjął groźnej dla nienarodzonych dzieci decyzji. Ostateczna deklaracja nie zawiera odniesienia do "zdrowia reprodukcyjnego" i zezwala państwom na ustalanie prawa dotyczącego aborcji we własnym zakresie."

Jeden z komentarzy pod tą informacją, napisany przez "AnnęE" mówi:
<blockquote style="color: rgb(102, 0, 204);">
Trzeba podać dalej tę informację.
Nie pozwólcie "zamilczeć jej na śmierć"!

No właśnie. Zgadzam się z Anną E. Ta wiadomość jest warta rozpowszechnienia, co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze by sobie zdać sprawę z tego, że często nawet nie wiemy, jak blisko jesteśmy utraty pewnych praw. Nawet nie wiemy, że spotykają się jakieś organizacje, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy i które mają moc zmienić światowe prawo i zmusić nas do legalizacji mordowania nienarodzonych dzieci. Albo przynajmniej postawić nas w takiej sytuacji, jaką wydaje się przyjęła by Malta. Mianowicie utrzymywania prawa uznanego za międzynarodową społeczność za nielegalne i ponoszenie wszelkich konsekwencji takiego stanowiska.

Po drugie widzimy wyraźnie, że to nie PO jest naszym wrogiem. Ja dopisałem taki komentarz na Frondzie:

<blockquote style="color: rgb(102, 0, 204);">"Bogu dzięki. Jeszcze raz potwierdza się to, że naszymi wrogami nie jest PO, GW, SLD, Tusk, Kopacz, czy Obama, ale naszym wrogiem jest kudłaty. Politykom o innych poglądach nie należy dokopać, ale należy odmienić ich serca.

Nie znam szczegółów, ani motywów postępowania polskiej delegacji, ale nie wątpię w to, że miliony modlitw, ofiar, czy postów zupełnie nam nieznanych osób miały wpływ na to, jak ta sprawa się potoczyła. Bo to nie są walki polityczne. Naszymi przeciwnikami w tej walce są upadłe "władze", "moce" i "zwierzchności", a nie UE, ONZ i PO.

Podziękujmy Bogu i podziękujmy politykom odpowiedzialnym za tę decyzję. Polska może być dziś z siebie dumna, a Polacy dumni z tego, że są Polakami."
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: ECOSOC i aborcja jako prawo czlowieka.

Post autor: Zbyszek Michał » 19-07-09, 22:46

Nie lubię PO i Tuska, ale:

po pierwsze - wielka chwała i głębokie podziękowanie Panu Premierowi, Pani Minister i ich urzędnikom za odwagę i sukces. Jest to moment, w którym kolejny raz można poczuć dumę z bycia Polakiem! :-)

po drugie - tak jak pisał Hiob: naszym wrogiem jest Zły. Z ludźmi można rozmawiać i można z nimi osiągnąć bardzo wiele. I tu widać przeogromną mądrość Kościoła. Trzeba walczyć też ze słabością polegającą na traktowaniu przeciwników jako wrogów!
:-)
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Najpierw rząd Tuska, teraz Berlusconi...

Post autor: hiob » 24-07-09, 09:56

<span style="color:maroon;"> Kilka dni temu <a href="http://www.fronda.pl/tomasz_terlikowski ... du">Tomasz Terlikowski chwalił rząd Tuska</a>, a ja dzisiaj pochwalę włoski parlament. Przegłosował on bowiem w ubiegłym tygodniu uchwalę nakazującą rządowi przeforsowanie przez Zgromadzenie Generalne ONZ rezolucji "potępiającej stosowanie aborcji jako narzędzia kontroli demograficznej i potwierdzającej prawo każdej kobiety, by nie była zmuszana do przeprowadzenia aborcji". Jest to o tyle zdumiewające, że Włosi niemal bez wyjątku popierali prawo do aborcji i wraz z większością krajów UE aktywnie walczyli o te prawa. Uchwałę zainicjował Rocco Buttiglione, przewodniczący Unii Chrześcijańskich Demokratów, a poparła ją rządząca partia Silvio Berlusconiego i Centro-Demokracja. Lewica chciała oczywiście upiec swoją pieczeń na tym ogniu i dodać poprawki promujące antykoncepcję, ale ich propozycje zostały odrzucone. Należy jednak zauważyć, że wielu lewicowych polityków głosowało za tą uchwałą, gdyż kładzie ona nacisk na prawa kobiet do wolności od wymuszania aborcji i w preambule krytykuje selektywną aborcję, która zwykle godzi w nienarodzone dziewczynki. Obserwatorzy spodziewają się, że rezolucja Zgromadzenia Ogólnego będzie wzywała do niewiążącego moratorium w sprawie przymusowych aborcji, na wzór moratorium w sprawie kary śmierci, które znalazło poparcie większości krajów w ostatnich latach. Zanim rozpocznie się jakakolwiek inicjatywa w ONZ, Włochy będą starały się zdobyć poparcie wszystkich 27 krajów UE. Europoseł Carlo Casini, znany ze swych prorodzinnych poglądów, zaproponuje projekt rezolucji popierającej moratorium, która, jeżeli zostanie przegłosowana, będzie wspólnym stanowiskiem UE w ONZ. Wiadomość podaję za <a href="http://www.c-fam.org/publications/id.13 ... ">C-FAM</a>, Catholic Family and Human Rights Institute.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: ECOSOC i aborcja jako prawo czlowieka.

Post autor: Zbyszek Michał » 24-07-09, 16:52

Bogu niech będą dzięki!
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: ECOSOC i aborcja jako prawo czlowieka.

Post autor: hiob » 26-07-09, 01:14

Mój powyższy wpis zamieściłem także jako osobny felieton na moich blogach, łącznie z "frondą". Fronda lubi tego typu polityczne wiadomości. Nic dziwnego więc, że zostałem uhonorowany promocją blogu na ich głównej stronie:

Obrazek

... i mój post został wybrany jako "komentarz dnia".

Obrazek

Oczywiście żadna to moja zasługa, ja po prostu przetłumaczyłem tylko wiadomość, na dodatek nie tak znowu już aktualną. Ale cieszę się z takich sytuacji, bo pozwalają mi promować moje blogi. Na "Frondzie" pisze kilku znanych dziennikarzy, polityków, księży itd. Nie jest tak łatwo się przebić na pierwszą stronę, więc gdy tak się stanie, to jest powód do radości, bo to także reklamuje nasze forum. W moim profilu bowiem jest link do naszej strony.

A sama wiadomość, tak, jak ta poprzednia, o działalności rządu Tuska świadczy o tym, że Pan Bóg nie zaspał sobie. Wierzę, że jeszcze nie takie rzeczy zobaczymy. Być może doczekamy się jeszcze, że aborcja będzie ponownie zdelegalizowana. W końcu to jest "zdobycz" XX wieku. Najpierw Lenin w Związku Sowieckim, w 1921 roku, (Stalin potem ją zdelegalizował ponownie, bo potrzebował krasnoarmiejców. Legalną aborcję przywrócił Chruszczow) Potem w Anglii w latach sześćdziesiątych, a po Anglii ruszyła lawina. Jednak lawiny mają to do siebie, że się kończą i może to opętanie ludzkości także się zakończy.

Na koniec, mówiąc o "Frondzie" polecam ciekawy felieton o "logice" feministek. Pisałem trochę o tym sam, np. w tekście o tolerancji, ale tu autor bardzo jasno wykazał bezsens uzasadnień feministek. Warto przeczytać:

http://www.fronda.pl/stromy/blog/kobiet_nie_karzemy
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: ECOSOC i aborcja jako prawo czlowieka.

Post autor: Alex » 26-07-09, 08:51

Hiob pisze:Wierzę, że jeszcze nie takie rzeczy zobaczymy(..)lawiny mają to do siebie, że się kończą i może to opętanie ludzkości także się zakończy.
Tak jest, dziwne rzeczy się dzieją. Parlament litewski uchwalił zakaz propagandy homoseksualnej: "zakazuje reklamowania stosunków homoseksualnych, biseksualnych i poligamii w telewizji do godz. 22, nie będzie wolno też promować ich w szkołach". Prawo to ma wejść w życie w marcu 2010 roku.

Ta ustawa to reakcja na m.in. na fakt zaakceptowania przez Litewskie Ministerstwo Edukacji homoseksualnego programu edukacyjnego dla przedszkolaków. Ciekawe co z tym fantem zrobi teraz Unia Europejska.

Informacja została podana w GN, nie ma jej jeszcze w wersji elektronicznej Gościa więc na razie tylko skan artykułu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 045f6.html

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: ECOSOC i aborcja jako prawo czlowieka.

Post autor: hiob » 26-07-09, 09:23

Alex pisze: Tak jest, dziwne rzeczy się dzieją...
Wczorajsze orędzie z Medjugorie mówi tylko:

"Drogie dzieci! Niech ten czas będzie dla was czasem modlitwy".

Tylko tyle, albo aż tyle. Nie chciałbym zbytnio wzbudzać nadziei i twierdzić, że znam czasy i plany Boże, ale widać wyraźnie, że gdy już niemal potraciliśmy nadzieję, że Królowa Śniegu kiedykolwiek popuści, zaczynają rozkwitać pierwiosnki i przebiśniegi. A JP Wielki cały czas powtarzał: "Nie lękajcie się..." :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ