Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
fliper_nx
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 09-01-08, 20:14
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: fliper_nx » 29-08-08, 22:47

Polecam, łatwa obsługa, można stowrzyć kilka folderów, a zdjęci można ładować po kilkanaście, pozdrawiam.

http://photobucket.com/

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 08-02-09, 03:56

Nie wiadomo, czy nie zmienię. Fotosik przysłał mi trzy maile w tym miesiącu, oto fragment:

"Witaj Polonus

Twój limit transferu na Fotosiku wynosi 5 GB miesięcznie.
Obecnie wykorzystałeś 94.98 % czyli powyżej 80% dopuszczalnego
limitu. Dostałeś to powiadomienie gdyż większość Twojego ruchu
pochodzi ze zdjęć "hotlinkowanych".
[...]
Możesz nadal używać Fotosika do zamieszczania zdjęć na innych
serwisach jednak musisz opłacić swój dodatkowy transfer.
Koszt każdego rozpoczętego 1GB transferu ponad limit to 1,5zł brutto
(z VAT). [...]
Jeśli przekroczysz w tym misiącu limit i nie zapłacisz za dodatkowy
transfer Twoje zdjęcia będą usuwane do czasu aż będą się mieścić w
wyznaczonym limicie. [...]"


A więc nie dość, że kupiłem konto "Pro", to teraz mam płacić po kilkadziesiąt złotych miesięcznie? Jak mój limit wykorzystałem w tydzień, to za pozostałe trzy tygodnie zużyję 15 GB, czyli ponad 20 złotych. To daje rocznie 250 złociszów, a to znaczy, że po prostu nie będzie żadnych zdjęć. Ja na tym forum nie chcę zarabiać, ale też nie będę do niego dokładał tyle kasy. A fotosik postąpił po prostu po świńsku. Powinni byli uprzedzić o tym gdy się zakładało konto. Teraz być może wszystkie te zdjęcia przepadną. Ja w każdym razie nie mam im zamiaru płacić po 20 złotych miesięcznie, gdy jest tyle innych darmowych serwisów.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
fliper_nx
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 09-01-08, 20:14
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: fliper_nx » 08-02-09, 05:00

Heh to może teraz odpuść fotosika, zmień na coś innego. A fotosik pozostaw jako archiwum. Jak coś potrzeba Hiobie to pisz, sądzę że ewentualnie parę złotych dało by uzbierać :) .

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 08-02-09, 06:21

Główną zaletą fotosika było to, że jak np. wysyłałem 50 zdjęć, to miałem od razu 50 kodów do wklejenia na stronkę. Musiałem co prawda je porozdzielać, żeby nie wyświetlały się jeden pod drugim, ale to było proste. Do tego wystarczyło przglądając zdjęcia kliknąć na te, które się podobały i wybrać opcję "wyślij na fotosik".

Inne strony, które sprawdzam, dają pojedyncze kody i trzeba je osobno kopiować i wklejać. Także ich "uploadery" działają przez przeszukiwanie folderów, a z miniaturki w folderze i tak nie da się nic wybrać. Musiałbym więc najpierw przeglądać zdjęcia, wypisywać które mi się podobają i dopiero tak je dodawać. Dużo więcej pracy, a więc byłoby dużo mniej fotek.

Branie od kogokolwiek pieniędzy nie wchodzi nawet w grę. Prędzej bym zlikwidował forum, (czy też raczej jego część z fotkami) niż robił tu jakąś składkę. I tak parę osób już dołożyło swoje pieniądze (nie mówiąc o czasie) do tej strony. Serwer na którym jest forum jest płatny, ale to nie ja za niego zapłaciłem. :oops: Nie chciałbym by i z fotkami musiało być tak samo.

Na razie wysłałem maila do fotosika z pytaniem o wyjaśnienie. Zobaczymy co powiedzą. Może zresztą zamiast takiej formy trzeba te zdjęcia wysyłać "do siebie" i tam stworzyć galerię, a na forum najwyżej dyskutować o nich. Nie wiem tylko jak to technicznie przeprowadzić, ale na pewno mnie tu zaraz ktoś uświadomi. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: szymon » 08-02-09, 11:24

Może program Picasa (od Google)?

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Piotrek_ » 08-02-09, 13:26

polecam picasse w googlach ,miałem tam kiedyś album ;-)
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 08-02-09, 15:28

szymon pisze:Może program Picasa (od Google)?
Ja u nich także mam konto i jakiś album. Wygląda na to, że u googli mam wszystko: Pocztę, bloga, fimy więc może i zdjęcia trzeba zacząć do nich wysyłać. :-D Gdyby tylko dało się masowo kopiować kody do ikonek, to bym się chwilę nie zastanawiał.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Piotrek_ » 09-02-09, 16:41

oooo tak :-D To chyba najprzydatniejsza opcja by była :-P

Osobiście denerwuje mnie klikanie 150razy-przy 50 zdjęciach :mrgreen:

Więc co ty masz powiedzieć ,wsadzając zdjęcia z trasy.A kopiowanie i wklejanie (po drodze się zgubie kilka razy :-P ) Jakby nie patrzeć zabiera trochę czasu.
Ostatnio zmieniony 09-02-09, 16:42 przez Piotrek_, łącznie zmieniany 3 razy.
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: szymon » 09-02-09, 19:50

A nie można po prostu np. dawać linka do albumu, tam byłby wszystkie zdjęcia? (na picasie)

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Anaheim » 12-02-09, 17:36

Fotosik znowu jakies cudne skrypty wyczarowal ... jak otworze kilka zdjec (2-3) od Hioba na raz to z mojej przegladarki robi sie pokaz slajdow :| i nie jest to wina kompa ze niby sklaby czy cos .. nie raz otwieram okolo 20 nowych kart ze zdjeciami na raz i nie ma z tym zadnego problemu :P

Juz nie wspominam ze na pewne zdjecia trzeba czekac 5 minut zeby sie zaladowaly albo w ogole sie nie chca ladowac oO (polaczenie tez nie ma tu nic do rzeczy.. )

Ja pozostaje zwolennikiem PicturePush.com i PhotoBucket.com :)

PP niedawno wypuscil narzedzie do uploadowania jak fotosikowe, jak Hiob chce to moze sprawdzic :D

PicturePush Uploader wersja Beta ;)

http://www.picturepush.com/test/ppuploader.jar

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 11-03-09, 03:02

Jednak zacznę znikać z fotosika. Oni sami nie wiedzą co robią. Napisali mi przed miesiącem:

"Tak jak wspomnialem powyzej duzy ruch w serwisie nie
jest problemem, więc do limitow transferu zliczamy
tylko ruch pochodzacy z zewnatrz, czyli z fotek
wklejonych na aukcje, fora itp. W Pana przypadku
jest tego juz okolo 5,5 Gb w tym miesiacu, ale
rownie duzy (4,5 GB) ruch generuja Pana fotki
wewnatrz serwisu, co jak wspomnialem, nie jest dla
nas problemem.

Stad w zakladce Transfery, na gorze znajduje sie
informacja, ktorej jak sadze Pan nie zauwazyl
,
mianowicie:

"Przekroczyłeś limit transferu w ramach konta o 0.781 GB
Twoje fotki nie bedą jednak blokowane ponieważ
generujesz również duży ruch na stronach fotosika
."

Tak wiec fotki nie beda blokowane, usuwane, ani tez,
zgodnie z tym co zostalo napisane, nie ma potrzeby
wnoszenia dodatkowych opłat
.

--
pozdrawiamy
Redakcja Fotosik.pl"


Wszystko pięknie, ale minął miesiąc i otrzymałem kolejną porcję listów od nich. W jednym z nich jest informacja:

Twój limit transferu na Fotosiku został przekroczony. Nie uregulowałeś płatności za wykorzystany transfer, pomimo że daliśmy Ci jeszcze trochę czasu na jej uregulowanie. W związku z tym od 2009-02-19 00:00:00 do czasu rozliczenia się będziemy blokować Twoje fotki. Dziś zablokowaliśmy ich : 1823. "

Poszedłem więc na swoją stronkę na fotosiku, kliknąłem na zakładkę "Transfery", jak mi sami radzili, i co tam wyczytałem? Oto cytat:

"Przekroczyłeś limit transferu w ramach konta o 14.547 GB
Twoje fotki nie bedą jednak blokowane ponieważ generujesz również duży ruch na stronach fotosika."


Problem jednak polega na tym, że zdjęcia zablokowali. Między innymi te z ostatniego felietonu o chlebie Ezechiela. Czyli sami nie wiedzą co robią.

Będę więc kolejne fotki zamieszczał na PicturePush. Skoro fotosikowi przeszkadza popularność i robią wszystko, by stracić klientów, to nie będę im w tym przeszkadzał. Tym bardziej, że mam u nich płatne konto, więc chętnie przeniosę się gdzieś, gdzie takie same usługi są oferowane bezpłatnie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 13-03-09, 21:28

Fotosik się doigrał. Nadal blokuje moje fotki i zupełnie ignoruje moje listy. Tymczasem na PicturePush udało mi się przekonać ich do tego, by stworzyć to, co było głowną zaletą fotosika. Mianowicie możliwość kopiowania kilku, czy kilkudziesięciu kodów równocześnie. Co więcej, byli nawet w stanie zrobić to w taki sposób, że zdjęcia, czy też miniaturki, będą się ukazywały albo jedna pod drugą, albo jedna obok drugiej- bez spacji, albo obok siebie, oddzielone przerwą (by nie "rozpychać" monitora). Wybór należy do mnie.

Jak to wygląda? Gdy się zarejestruję na ich stronie, mogę otworzyć stronę z adresem http://polonus.picturepush.com/masspublish , która dla Was nie jest widoczna, ale która wygląda tak:

Obrazek

Jest tam 20 ostatnich fotek, jakie wysłałem na PicturePush. Na dole tej strony mam kody, ktore mogę skopiować. Mogę wybrać miniaturki, bezpośrednie linki, mogę wybrać także, czy chcę, by te kody były "jeden za drugim", czy "jeden pod drugim":

Obrazek

Dodatkowo mogę wybrać rozmiar miniaturki, od malutkiej do całkiem pokaźnej. Coś, czego nigdy fotosik nie oferował. A więc wykupiłem u nich konto "pro", 20 € za rok i żegnam bez żalu fotosika. Od teraz forki będę publikował w PicturePush. A dla sprawdzenia jak to działa, postaram się, mimo Wielkiego Postu i obietnicy, że tego nie będę robił, dodać trochę fotek do opisu trasy.

Jakby kogoś interesowały moje "negocjacje" z picture push, :mrgreen: to zapraszam na ich forum:

http://www.picturepush.com/forum/viewtopic.php?t=98
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Wiktor » 13-03-09, 22:13

Bardzo się cieszę Hiobie, że znalazłeś dobre rozwiązanie :-) Ja też nie rozumiem Fotosika. PicturePush jest bardzo dobry, m.in. galerie użytkowników nie ładują się tak długo jak na Fotosiku, akurat tak u mnie było. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 13-05-09, 02:53

Miałem kolejną wymianę listów z fotosikiem. Oczywiście z początkiem miesiąca miałem zupełnie nie wykorzystany transfer, ale kilka tysięcy zdjęć było blokowanych. Równocześnie była informacja, że "nie muszę wpłacać żadnych dodatkowych pieniędzy". Z zatem zapytałem dlaczego są blokowane fotki i, o dziwo, dostałem od nich odpowiedź!

Oto fragment korespondencji:
> Skoro w tym miesiącu wykorzystuję 6% swego
> transferu, to czemu ponad trzy tysiące moich
> zdjęć jest blokowanych? Jaka zasada tym rządzi?
> Czy to tylko Wasze widzimisię decyduje, czy
> udostępniacie zdjęcia klientów? I to na dodatek
> płacących?

W tym miesiącu wykorzystał Pan 6% transferu i też
żadne fotki w tym miesiącu nie zostały zablokowane.
Fotki zostały zablokowane w momencie gdy transfer
ten został przekroczony, czyli w Pan przypadku w
większości w miesiącu marcu.
Czyli, rozumiem, jak się raz przekroczy transfer, to się ma "dożywocie"? Tak czy inaczej uzyskałem prawo łaski. Przynajmniej do czasu, bo pewnie jak przekroczę transfer pod koniec maja, zablokują mi zdjęcia ponownie.

Nie powstrzymali się przy okazji od drobnej złośliwości. Napisali mi:
> Witam ponownie. Nadal nic nie mogę zrozumieć z
> Waszej polityki. Większość moich pytań została
> zignorowana, więc nie jestem przekonany czy ma
> sens Was o cokolwiek pytać, ale, naiwny, spróbuję
> jeszcze raz.

Udzieliliśmy odpowiedzi na Pana pytania dotyczące
blokowania fotek. Odblokowaliśmy nawet na Pana
życzenie te fotki, jednak z oczywistych względów
(ponadlimitowy transfer) zostały one automatycznie
po pewnym czasie ponownie zablokowane.
Mimo to wkrótce zamieścił Pan w serwisie serię zdjęć
w których zamieścił Pan naszą korespondencję oraz
sugerował kłamstwa i oszustwa Fotosika.
Oczywiście odpowiedzi mi udzielają na co piąty list. A skany naszej korespondencji umieściłem tam nie po to by cokolwiek sugerować, ale właśnie po to, by udowodnić, że tu nie chodzi o żadne sugestie, ale fakty. Tak czy inaczej cieszę się, że zmieniłem fotosika na picturepush. Szkoda, że nie zrobiłem tego wcześniej, bo teraz problem blokowania zdjęć i bezsensownej korespondencji z nimi będzie się ciągną latami. Przypominam, że ja mam u nich konto pro, płatne, a mimo to traktują mnie jak intruza i śmiecia.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
TLS
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 06-02-09, 12:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: TLS » 14-05-09, 15:11

Często jest tak na różnych portalach wszystko pięknie ładnie darmowe konta Pro itp itd ..... , z czasem portal jest nam potrzebny do skontaktowania się z ludźmi z społeczności tego portalu , a tu nagle dostajemy maila typu " twoje darmowe koto na portalu się skończyło , zapłać np 5 zł i ciesz się z możliwości portalu " To jest wyłudzanie gotówki , nie lubię czegoś takiego :-? , Portale typu " Nasza-Klasa " i " Fotka " wciągają ludzi do portalu i wymyślają jakieś udogodnienia :-/ , Więc nie czarujmy się każdy portal społecznościowy chciałby zarobić sobie na kotach Pro a potem napisać dokup jakiś tam Bonus :-x Pozdrawiam TLS 8-) .
"Ci co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły " Iz 40,31

ODPOWIEDZ