Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 31-05-09, 13:16

(poniższe posty przeniesione z innego tematu. hiob)
Piotrek_ pisze:Tak jak obiecałem daję zdjęcia z tegorocznego zlotu Trucków :-)

Tak jak pisałem w SB , dam tutaj link tylko do picturepush'a (jest sporo zdjęć ,a ja mam mało czasu żeby je kolejno kopiować)

Po obejrzeniu chętnie posłucham co o nich myślicie :-D ;-)

PozdrawiamTRUCK & BUS FAIR 2009 BYDGOSZCZ - KLIK


Pozdrawiam
Dzięki. Mały offtopic. Jak otworzysz stronę http://piotrw8.picturepush.com/masspublish (musisz to zrobić Ty, ja nie mogę zobaczyć Twojej strony "masspublish") i wybierzesz u góry tej strony " Format: 220", a na dole "Separator: space", to możesz skopiować na raz po dwadzieścia kodów do umieszczenia na forum. Nie musisz więc ich wszystkich indywidualnie kopiować. ;-)

Pozdrawiam. :-D
Ostatnio zmieniony 01-06-09, 12:31 przez hiob, łącznie zmieniany 3 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Piotrek_
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 20-12-08, 13:00
Lokalizacja: Bierutów

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Piotrek_ » 31-05-09, 13:22

O tego nie wiedziałem :-) Dzięki za pomoc ;-)
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 01-06-09, 00:01

Piotrek_ pisze:O tego nie wiedziałem :-) Dzięki za pomoc ;-)
No problem. Ale teraz jak wiesz, to zobacz, jak to działa w praktyce... i skopiuj te kody. ;-) Nawiasem mówiąc ustawianie wielkości zdjęć jest też na dole strony, więc tam można to wszystko ustawić. A klikając na "2" otrzymuje się kolejne dwadzieścia kodów i gdy w międzyczasie nie wyłączymy stronki, pamięta ona nasze preferencje.

Jak dodasz te fotki, to przeniosę ten off-topic w odpowiednie miejsce, ale na razie jak masz jakieś pytania-pytaj tutaj. Ustawienie "separator=space" jest potrzebne, żeby zdjęcia się wyświetlały obok, a nie jedno pod drugim i żeby nie "rozpychały" monitora.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 01-06-09, 12:25

A tutaj wynik masowej operacji kopiowania kodów z picturepush:

viewtopic.php?p=14451#14451
Ostatnio zmieniony 01-06-09, 12:33 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

przemek113
Przyjaciel forum
Posty: 38
Rejestracja: 16-03-09, 18:50
Lokalizacja: Polska -Wielkopolska

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: przemek113 » 09-08-09, 23:08

Hiobie jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu,że zaszczyciłeś ziemię wolsztyńską swoją obecnością.oby zawsze była dla Ciebie miłym wspomnieniem! Jak ktoś nauczy mnie krok po kroku jak wklejać zdjęcia to chętnie przedstawię nasze krajobrazy.Co do grzybobrania,w tym roku było bardzo wcześnie bo już na początku lipca zbieraliśmy z moimi dziewczynami podgrzybki i kurki.Może kiedyś i nasze rejony odwiedzisz?Na pewno by Ci się u nas spodobało.Mieszkamy w rejonie trzech jezior a także w otoczeniu lasów pełnych grzybów.Po prostu raj na ziemi .Nie bez przyczyny Wolsztyn reklamuje się "Słońce,Jeziora ,Lasy":)
Jezu ufam Tobie

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 09-08-09, 23:52

przemek113, pozwoliłem sobie przenieść Twój post do tego wątku. Dzięki za zaproszenie. Co do sposobu publikacji zdjęć, to w tym wątku znajdziesz sporo wyjaśnień. Ja używałem długo fotosika, ale teraz jestem na nich obrażony i nie daję tam więcej fotek. Jednak gdy ktoś tylko sporadycznie zamieszcza zdjęcia, anie tak jak ja w tysiącach, to jest to chyba miejsce godne polecenia.

Ja jednak używam picturepush, który co prawda nie polskiej wersji językowej, ale jest i tak prosty w obsłudze. Nawet nie musi się człowiek tam rejestrować, choć rejestracja daje pewne korzyści.

Bez rejestracji wystarczy wejść na stronę www.picturepush.com , następnie kliknąć na zakładkę "Anonymus (no registration)", potem na "Browse" by przeszukać pliki w swoim komputerze, potem podwójnie kliknąć na zdjęciu, które chcemy opublikować i zdjęcie samo wędruje do ich serwera. Potem trzeba tylko na dole strony wybrać najlepszy format (u nas zwykle jest to "220") i odpowiedni kod (Hotlinks for forums 1), skopiować ten kod i wkleić do swojego postu:

Obrazek

... i już. Oczywiście bez rejestracji nie można potem swoich zdjęć usuwać, a bezpłatne konto wiąże się z reklamami, ale tak jest na wszystkich tego typu portalach. Choć, prawdę mówiąc, ja nie widzę tutaj żadnej reklamy, mimo, że to zdjęcie Misia umieściłem tam bez rejestracji.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

przemek113
Przyjaciel forum
Posty: 38
Rejestracja: 16-03-09, 18:50
Lokalizacja: Polska -Wielkopolska

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: przemek113 » 16-08-09, 20:46

Hiobie mam nadzieję,że się nie obrazisz,że pozwoliłem sobie zrobić próbę?Jeśli się udało i zdjęcie wejdzie na forum to może będę mógł w przyszłości wkleić więcej zdjęć?Zdjęcie zrobione w Rokitnie. Obrazek Jeśli się nie udało proszę o wyrozumiałość i pouczenie :mrgreen:
Jezu ufam Tobie

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 16-08-09, 21:44

przemek113, jak widzisz, udało się. :mrgreen: Oczywiście jakbyś chciał, by zdjęcia nie były częścią tekstu, wystarczy zrobić między tekstem a kodem zdjęcia przerwę, albo po prostu zacząć kod od nowej linijki.

PS. A mówiąc o fotosiku, to przechodzi samego siebie. Nie dość, że nie wystarczy kupić płatne konto, by móc publikować nieograniczoną zdjęć i żąda dodatkowych opłat, gdy się przekroczy limit transferu, to ostatnio zaczęli spamować i wysyłać pocztę z reklamami do tych, którzy się u nich zarejestrowali. Już nie wiedzą jak się nachapać i ile wydoić tych, którzy tam otworzyli swoje konta. Ja w każdym razie nie wyślę im już ani grosza, nawet, gdyby mieli wszystkie moje zdjęcia pousuwać.
Ostatnio zmieniony 16-08-09, 21:47 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 10-02-10, 16:57

Fotosik dalej gra w gumy, żeby nie powiedzieć, że okrada klientów. Ja mam wykupioną płatną usługę, 10 GB transferu. W listopadzie przekroczyłem limit o 3,8%, czyli o 380 MB. Zablokowali mi za to 1244 zdjęcia.

W grudniu i styczniu miałem odpowiednio po 6,3 i 6,4 GB transferu, czyli niecałe dwie trzecie wykupionej usługi. W tym miesiącu, w lutym, oni sami przewidują 5,3 GB. Nie zmienia to w niczym faktu, że nadal blokują moje zdjęcia i na dodatek nie odpowiadają na moje listy.

Nie wspomnę już o ciągłym zaśmiecaniu spamem mojej skrzynki pocztowej. Rzecz, którą robi chyba tylko fotosik. Rozumiem, że oni szukają zysku, ale każdy inny serwis z którego korzystałem dawał alternatywę: Albo płatne konto, albo reklamy. Fotosik nie tylko wysyła reklamy tym, którzy za usługę płacą, ale także nie wywiązuje się z tego, za co zabrał pieniądze.

Jeżeli bowiem blokują automatycznie zdjęcia, gdy ktoś przekracza limit transferu, to dlaczego aż tyle? Przekroczyłem limit transferu o 3,8%, a po zablokowaniu zdjęć straciłem dziesięć razy więcej. Najwyraźniej wystarczyło zablokować sto dwadzieścia zdjęć, nie ponad tysiąc.

Po drugie: Dlaczego to działa tylko w jedną stronę? Dlaczego oni zawsze muszą wygrywać? Bo ja jestem bezsilny?

Dlatego właśnie picturepush. Za mniejsze pieniądze nieograniczony transfer, żadnych reklam i żadnego spamu. I doskonała pomoc w razie problemów.

A fotosik? Radzę każdemu z daleka ich omijać. A stare zdjęcia na forum pewnie przepadną, gdy mi się skończy termin usługi, bo oni już ode mnie nie dostaną ani grosza.
Ostatnio zmieniony 10-02-10, 16:59 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Ksebki » 14-02-10, 21:59

Fotosik ostatnio w ogóle coś słabo przędzie.
Gdy widzę na jakimś forum odnośnik do niego to zazwyczaj unikam klikania w linki bo zdjęcia ładują się wolno a czasami w ogóle nie chcą się wczytać.

Wszelaki hosting ostatnimi czasy w ogóle ma dziwną tendencję.
Dają dużo miejsca na serwerze natomiast zazwyczaj skąpią na transferze.
Co z tego gdy ofiarują ci 1 Gb powierzchni dyskowej gdy jednocześnie zazwyczaj odpowiada temu 5 Gb transferu.
Zakładając, że mamy całą powierzchnię dysku zapełnioną w stu procentach to każde zdjęcie może być potencjalnie obejrzane pięć razy w ciągu miesiąca i powoduje wykorzystanie limitu.
Zatem pozostaje wykupowanie wyższych pakietów nie tyle ze względu na potrzebną powierzchnię dyskową ale ze względu na transfer.

Ja ostatnio jeśli zamierzam komuś pokazać parę zdjęć używam zazwyczaj [mam nadzieję, że nie uznacie tego za kryptoreklamę] strony pokazywarka.pl
Wstawiłem na nią kilka stron na których było po ok. 20 zdjęć [czyli niewiele] ale za to linki do nich umieszczone były na stronie wykop.pl [odpowiednik digg-a] którą generowała ponad 25.000 odsłon dziennie i jakoś obciążenie to w/w strona wytrzymywała.
Póki co jest bezpłatna.

próbka małej kompilacji: fotki z USA na pokazywarce
Ostatnio zmieniony 14-02-10, 22:02 przez Ksebki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 15-02-10, 04:28

Ksebki pisze: Wszelaki hosting ostatnimi czasy w ogóle ma dziwną tendencję.
Dają dużo miejsca na serwerze natomiast zazwyczaj skąpią na transferze.
Co z tego gdy ofiarują ci 1 Gb powierzchni dyskowej gdy jednocześnie zazwyczaj odpowiada temu 5 Gb transferu.
Zakładając, że mamy całą powierzchnię dysku zapełnioną w stu procentach to każde zdjęcie może być potencjalnie obejrzane pięć razy w ciągu miesiąca i powoduje wykorzystanie limitu.
Zatem pozostaje wykupowanie wyższych pakietów nie tyle ze względu na potrzebną powierzchnię dyskową ale ze względu na transfer.
O ile dobrze zrozumiałem regulamin picturepush, wykupując konto "pro" nie ma się żadnych limitów. Ani ilości zdjęć, ani transferu. Nie wiem ile tam wykorzystałem miejsca i jaki ruch generują moje fotki, ale wiem, że wszystko działa. Nie tak, jak w fotosiku, gdzie zawsze coś jest: Albo reklamy od nich, albo zawiadomienie, że za duży transfer, albo blokowanie zdjęć, albo listy do mnie w których oburzeni pracownicy fotosika tłumaczą mi, że nie są kłamcami, jak ich nazwałem w moim liście do nich. Po czym piszą, że płacącym klientom nie wysyłają reklamy, a ja mam pół skrzynki pocztowej spamu od nich na dowód, że się rozmijają z prawdą.
Ksebki pisze: Ja ostatnio jeśli zamierzam komuś pokazać parę zdjęć używam zazwyczaj [mam nadzieję, że nie uznacie tego za kryptoreklamę] strony pokazywarka.pl
Od tego jest ten wątek, by pokazać, które strony są dobre, które nie. Tutaj zatem jest jak najbardziej mile widziane reklamowanie tych, które oferują dobrą usługę.

Jeżeli chodzi o fotosika, to po naszej ostatniej wymianie listów, zapewniono mnie, że mi odblokują zdjęcia i że klientom wykupującym płatne usługi nie wysyłają spamu. Zdjęcia rzeczywiście odblokowali, spam jednak od nich otrzymuję regularnie. Zobaczymy, czy to też się skończy i co się stanie, gdy ponownie zacznę przekraczać limit transferu.

Cokolwiek by nie było, gdy minie termin, do którego wykupiłem płatną usługę, mój limit spadnie do 1 GB i niemal wszystkie zdjęcia mi zablokują. Ale ja im nie wyślę już ani złtówki, raczej pogodzę się z utratą tych fotek.

Zatem jak ktoś znajdzie ciekawe zdjęcie z tych starszych i chciałby je mieć, niech je ściągnie, póki jest, bo za parę miesięcy ich już nie będzie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Jaruno » 15-02-10, 18:59

Gdy tylko naprawie komputer i podlacze dysk 500 gb, zacznie wszystkie zdjecia sciagac do siebie, a potem sie odtworzy to co zostalo zgrane :D Bo juz chyba czesc przepadla ? Szkoda Hiobie ze nie zatrzymujesz w takim razie zdjec na dysku u siebie wlasnie na takie przypadki

Awatar użytkownika
Mateusz5
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 29-11-09, 18:39
Lokalizacja: okolice Oświęcimia

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Mateusz5 » 15-02-10, 19:43

Ściągnięcie/przeglądnięcie wszystkich zdjęć zajmie bardzo dużo czasu (nie widzę na Fotosiku opcji masowego ściągania zdjęć). Mam jednak pewien pomysł. Nie wiem jak to wygląda, ponieważ nie miałem nigdy styczności z obsługą konta w Fotosiku, ale gdyby użyć generatora kodu (tego, który wklejany jest potem na forum, najlepiej aby był to pełny rozmiar zdjęć) i wygenerować linki do wszystkich zdjęć za jednym razem. Następnie wkleić to co uzyskaliśmy do Notatnika, zmienić odpowiednio składnię, aby uzyskać czyste linki i tak przygotowany kod wczytać w jakimś menadżerze pobierania plików. Zdjęcia by nie przepadły - no chyba, że Hiob ma to wszystko na dysku, lub na jakiś płytkach albo innych nośnikach. Wtenczas żadne takie działania nie są potrzebne :)
Wszystko wydaje się OK, tylko pytanie: co w takim wypadku z ograniczeniem transferu nakładanym przez Fotosika - wszystkie zdjęcia na pewno dużo "ważą"?

Hiobie, wypowiedz się, proszę, co o tym sądzisz?

Pozdrawiam.
"Im cichszy się stajesz, tym więcej jesteś w stanie usłyszeć..."

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Ksebki » 15-02-10, 20:49

A może spojrzeć na problem także z drugiej strony?

Może wszystkie zdjęcia należałoby zmniejszać do szerokości powiedzmy 1000/800 pixeli?
Wydaje się być to dobrym kompromisem między jakością zdjęcia a jego wagą.
To nie problem tylko załadować zdjęcia na taki czy inny hosting ale ściągnąć przez użytkowników forum.
W Polsce [a chyba stąd jest większość przeglądających] nie każdy ma dostęp do internetu szerokopasmowego. Część osób w bardziej zaniedbanych przez TP regionach ma ślamazarne łącza podobnie zresztą do sieci bezprzewodowych.
I na pewno jest znaczącą różnicą ściągnąć zmniejszoną fotkę o wadze powiedzmy 150 kb niż oryginalną o wadze 1,5 Mb.

Awatar użytkownika
Mateusz5
Przyjaciel forum
Posty: 20
Rejestracja: 29-11-09, 18:39
Lokalizacja: okolice Oświęcimia

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Mateusz5 » 15-02-10, 21:02

Ksebki, masz rację. Fotka, która ma 1,5Mb przy łączu 512kb/s (128kb/s i 256kb/s już chyba nie jest oferowane przez usługodawców, więc to 512kb/s jest najmniejszym standardem) będzie się ładowała około 25s, a taka co waży 150kb około 2,5s. Różnica jest bardzo duża. Pomysł według mnie jest dobry. Zwiększy to komfort posiadaczy łączy wolniejszych niż 1Mb/s.
"Im cichszy się stajesz, tym więcej jesteś w stanie usłyszeć..."

ODPOWIEDZ